Ümraniye Hurdacı

Hurdacılık birtakım insanlar tarafından küçük görülen bir meslek olsa da aslında önemli ve maddi geliri oldukça iyi olan bir meslektir. Ülkemizde amatör olarak bu işi yapılmaktadır. Hurdacılık denildiğinde ilk başta akla gelen metaller ve kâğıt gelse de birçok materyal için hurdacılık yapmak ve bu işten maddi gelir elde etmek mümkündür. Geri dönüşümü mümkün olan veya değerlendirilebilen bütün materyallerin hurdacılığı yapılabilmektedir.

Hurdacılıkta yapılan ise eski olan metal, plastik, cam, kâğıt gibi materyallerin belli bir geri dönüşüm işlemi sonrasında tekrar işlenebilir hal getirilmesi için yapılan işlemlerin hepsini kapsamaktadır. Genellikle hurdacılar tarafından hurdalar çöplerden ya da ilgili yerlerden toplanır, toplandıktan sonra işlem göreceği yer olan Ümraniye hurdacı firmamıza getirilir. Temizleme ve ayrım süreçlerinden geçtikten sonra geri dönüşüm zincirine dahil etmek amacıyla işlem yapılır.

Hurdacılık sektörü oldukça kapsamlı bir sektördür. Küçük alanlarda iş yapabilmekle birlikte çok daha büyük alanlarda da iş yapmanız mümkündür. Örnek vermek gerekirse otomobil ya da diğer taşıtların hurdacılığı büyük olarak nitelendirebileceğimiz hurdacılık alanlarından biridir. Bununla birlikte sektör olarak büyük olsa da iş olarak küçük olan kâğıt hurdacılığı yine örnek verilebilir.

Hurdacılık sektörü oldukça geniş çalışma alanları olan ve çalışanları oldukça tatmin eden bir sektördür. Tabi ki çalışma şartları oldukça zor ve ağırdır. Genellikle küçük çaplı hurdacılar için söylemek gerekirse yürümek, aramak gerektiren bir iştir. Günün çoğu zamanını hurdacılar kâğıt ve metal toplayıcıları için yürüyerek geçmektedir.

Hurda Soğutucu Motorları

Kompresörler soğutucu sistemin en önemli yerini oluşturmaktadır ve çalışma şekli ne olursa olsun buharlaştırıcıdan çıkan gazı yoğuşma basıncına kadar sıkıştırılması görevini yerine getirmektedir. Bu görevi yerine getirebilecek başka kompresör çeşitleri ve tasarımları bulunmakla birlikte ev tipi buzdolaplarında hermetik pistonlu kompresörler kullanılmaktadır.

Buzdolabı ve klimalarda bulunan motor pompa gruplarına verilen isimdir. Dış etkenlerden tamamen yalıtışmış kapalı bir makinedir. Böylelikle soğutucu gazın kaçışı önlenmiş olur. Soğutucu gazların devir daimini yaparak soğutmayı gerçekleştirirler. Buzdolabı hurda soğutucu motorları içerisinde bulunan kimyasal yağ nedeniyle bu kompresörlerin geri dönüşüme gönderilmeden atılması doğaya oldukça zarar vermektedir.

Biz Ümraniye hurdacı firması olarak soğutucu motoru hurdaların alımını gerçekleştirmekteyiz. Soğutucu motorunuzun hurdasını elinizden çıkarmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek hurdaya çıkmış soğutucu motorunuzun sökümünü ve yerinde nakit ödemesini gerçekleştirmekteyiz.

Hurda Alüminyum

Günümüzde birçok alanda metal ürünleri kullanılmaktadır. Bunlar arasında en çok kullanılan ve kullanım şekli farklılık gösteren ise, alüminyumdur. Alüminyumun değerli ve tercih edilmesi geçmişten günümüze kadar devam etmiştir. Fakat bugüne kadar birçok farklı eşya alüminyumdan üretilmiştir. Alüminyumun kullanım alanları göze alındığında çoğunlukla sanayi, tabela, mutfak eşyalarında kullanıldığı görülmektedir. Bu sektörlerde kullanım avantajları arasında alüminyumun kapladığı hacim göze alındığında kilo ağırlığının beklenenden daha hafif olması yer almaktadır. Alüminyumun geri dönüşümde ve hurda sanayiinde fazla kullanılması, alüminyumun değerli olmasını sağlamaktadır. Hurda alüminyum alımını gerçekleştirerek, siz değerli müşterilerimizin bu yöndeki taleplerinizi karşılamakla birlikte alüminyumun geri dönüşüm zincirine katılmasını sağlamaktayız.

Alüminyum piyasa tarafından hafif ve esnek bir materyal olarak bilinmektedir ve kullanım sektörü bakımından çok olmasından dolayı alüminyumun önemli olduğunu göstermektedir. Kırılgan ve yumuşak olması nedeniyle, büküldüğünde çatlama ve kırılma özelliğine sahiptir. Oksitlenmeye dayanıklı olması nedeniyle birçok sektörde kullanılmakla birlikte demiryolu ve kara yolu bariyerleri gibi alanlarında kullanılmaktadır ayrıca tencere, çaydanlık ve mutfak aletlerinde yer almaktadır.

Hurda Bakır

Metallar arasında kullanım alanı, önemi, etkisi yönünden en çok değere sahip olan maden bakır olarak bilinmektedir. Bakırın alımına göre başka türler bulunmakta ve bu sayede kullanım alanları genişlemektedir. Bakır etkin bir madde olmasının faydalarından ve kullanım alanlarından aldığından dolayı, bakırın rol oynayabileceği alanlar oldukça fazladır ve kullanım çeşitlerine göre oldukça farklılıklar göstermektedir. Hurda bakır alımı konusunda işler yürüterek, sizleri bu yöndeki ihtiyaçlarınızı ve hurda bakırlarınızı en güncel, en iyi fiyatlardan siz değerli müşterilerimizden almakla birlikte geri dönüşüm zincirine kazandırmak için gerekli çabayı göstermekteyiz. Bakırın bu şekilde farklı sektörlerde kullanılmasında, maddi değeri ve farklı işlenme şekillerine göre çeşitlenmesi özelliği rol oynamaktadır. Bakır alımında küçük çaplı alımlar ya da büyük çaplı alımlar yapılabilmekte ve Ümraniye hurdacı firması olarak elinizdeki bütün hurda bakır materyallerini sizlerden en iyi, en güncel piyasa fiyatından almaktayız.

Bakır çeşitleri farklı sektörlerde kullanıldığından dolayı farklı çeşitlerde üretilmekte ve kullanılmaktadır. Bu sektörlerin en başında gelenlerden biri ise, mutfak eşyalarıdır. Geçmişte oldukça fazla olarak kullanılan bakır kazanlar, kaplar ve diğer bakır özellikteki mutfak araçları, şu an süsleme alanında fazlaca kullanılmaktadır. Bunlarla birlikte tesisat işlerinde elektrik kablolarının içerisinde bulunan bakır materyali, kullanım sektörleri açısından en fazla bu sektörde tercih edilmektedir. Bakır hurdası alımı konusunda birçok alım hizmeti sunmakta ve bu hizmetimizde en çok yoğun olan sektörler inşaat sektörleridir ve en çok alımlarımızı o bölgelerden yapmaktayız. Kablolar içerisinde soyma bakır, kalaylanmış bakır ve saf bakır şeklinde birden çok türü bulunan bakır madeninin kullanım sektörleri de bu sebepten dolayı genişlemektedir. Bakır madeninin değerli olmasının yanı sıra, değerli olan farklı yönleri de bulunmaktadır ve bu amaçla hurda sektörünün değeri gün geçtikçe artmaktadır.