Tuzla Hurdacı

Hurdacılık halk içinde küçük görülen bir meslek gibi algılansa da aslında oldukça önemli ve geliri yüksek olan bir meslektir. Ülkemizde bu mesleğin çok profesyonel anlamda yapıldığını söylemeyiz fakat amatör olarak bu işi ciddiye alan ve gerçekleştiren yatırımcılar bulunmaktadır. Hurdacılık denilince akla ilk gelen metaller (demir, alüminyum, bakır vb.) ve kâğıt gelse de birçok ürün için hurdacılık yapılabilmekte ve bu işten para kazanılabilmektedir. Geri dönüşüm zincirine dahil olabilen veya değerlendirilebilen her ürünün hurdacılığı yapılabilmektedir.

Hurdacılık için eski metal, plastik, kâğıt, cam gibi eşyaların belli bir geri dönüşüm işlemlerinden sonra tekrar kullanılabilir hale getirilmesi için yapılan işlemlerin tanımıdır. Genel olarak hurdacılar tarafından hurdalar çöplerden ve ilgili yerlerden toplanır, toplandıktan sonra işleneceği tesise getirilir. Temizleme ve ayrım işlemleri gerçekleştikten sonra geri dönüşüm için işlenirler. Tuzla hurdacı firması olarak bu geri dönüşüm zincirine katmak adına hurdacılardan bu hurdaları en güncel fiyattan satın almaktayız.

Hurdacıların yaptıkları işlerin büyür bir kısmı eski hurdalar üzerine olduğundan, demir ve bakır gibi ürünlerin eskilerini ve kullanılmayanlarını alarak, gerekli şekilde geri dönüşüme gönderimini gerçekleştirmektedirler. Hurdacı faaliyetlerinin en iyi şekilde yapılmasında, piyasadaki güncel hurda fiyatlarının bilinmesi önemlidir ve hurda fiyatlarının politik açıdan belirlenmesi sağlanmaktadır. Hurdacılar güncel piyasa fiyatı üzerinden alım ve satım yaparak, en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadırlar.

Elektronik Hurda

Bilgisayar teknolojilerinin oldukça hızlı gelişmesiyle birlikte yeni denebilecek bir ürün bile eski olarak kabul görebiliyor. Elektrikli ve elektronik ürünlerin kullanım ömürleri her geçen gün kısalmaktadır. Bu da doğal olarak elektronik hurda hacmini büyütmektedir. Kullanım ömürlerini doldurmuş olan, anca içinde bir miktar elektrik iletim malzemesi bulunan ürünlere elektronik hurda denebilmektedir. Bunlardan genellikle bilgisayar ve telefonlar gibi her çeşit iletişim araçlarında, elektrik süpürgesi, tost makinesi ve benzeri küçük ev aletleri, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı gibi büyük ev araçları, jetonlu makineler ve benzeri oyun makineleri, spor aletleri, video kameralar, müzik aletleri benzeri küçük eğlence eşyaları, evlerde kullanılan matkap, testere ve benzeri küçük elektronik araçlar, para ve içecek otomatları dahil olmak üzeri bir çok ürün elektronik hurda sayılabilmektedir. Özellikle bilgisayarlarda oldukça bol elektronik atık çıkmaktadır. Bununla birlikte elektrikli ve elektronik ürünler imal edildikten sonra ortaya çıkan hatalı ya da arızalı ürünler veya hammadde eksikliği de elektronik hurda olarak işlem görmektedir.

Elektronik atıklar kavramının önemli bir bölümünü de elektronik hurdalar oluşturmaktadır. Elektronik hurda denildiği zaman ortaya çıkmış malzemeler çoğu zaman yeniden dizayn ve tekrar kullanıma pek uygun olmayan ürünlerdir. Elektronik hurdalar başka bir işleme gerek kalmadan direkt geri dönüşüme dahil olurlar.

Hurda, tamir edilemeyecek halde olan eşyalar için kullanılan bir terimdir. Üretim amacı doğrultusunda doğru hizmet sağlayamayan ürünlerdir. Fakat hurda çöp demek değildir. Aksine hurdalar ekonomik değeri olan ürünlerdir. Biz Tuzla hurdacı firması olarak sizden hurdalarınızı en güncel ve en iyi fiyatlardan alarak işlem yapmaktayız. Bu şekilde siz değerli müşterilerimize en iyi hizmet sunmak adına bu iş anlayışımızdan ödün vermemekteyiz.

Kablo Hurdası

Kablo içerik olarak plastik ve bakır tellerden meydana gelmektedir. Özellikle yalıtım, elektrik, izolasyon gibi alanlarda kullanılmakla birlikte hurdası fazlasıyla çıkmaktadır. Kablo hurdaları bol miktarda bakir bulundurduğundan dolayı geri dönüşüm sektöründe önemi büyüktür. Buna ek olarak yine aynı şekilde kablo plastik içerdiği için geri dönüşüm sürecinde önemlidir.

Bakır diğer metallere kıyasla fiyat bakımından daha pahalı olmasıyla birlikte kullanıldığı alanlara bağlı olarak hurdasının bol bulunması sebebiyle değerli metal sınıfına girmektedir. Bu yüzden Tuzla hurdacı firması olarak önceliğimiz elinizde bulunan hurda kablolarını ülke ekonomisine tekrar kazandırarak gelişmekte olan Türkiye ekonomisine katkı sağlamaktayız. Kablo hurdası plastik veya benzer maddeler de içerisinde bulundurmaktadır ve doğada en geç yok olan maddelerden birisi olan plastiktir. Plastik doğada geç çözünmesiyle çevremize verdiği zararların yanı sıra oluşturduğu olumsuz koşulların ve ülke ekonomisine verdiği zararları da ayrıca göz önünde bulundurmalıyız. Bu nedenle kablo hurdalarının maddi değerinin yanı sıra geri dönüşümüyle birlikte çevre ve doğa kirliliğinin önüne geçilmesinde fazlasıyla yardım edilmiş olunur.

Hurda Alüminyum

Son yıllarda çoğu sektörde metal ve metal türevleri kullanılmaktadır, birçok metal türevleri bulunmakta ve bu türlerden pek çoğu geri dönüşümle tekrar ekonomiye kazandırılabilmektedirler. Bunlar arasında en çok tercih edilen ve çoğu sektörde farklı şekilde kullanılabilmesiyle bilinen alüminyumdur. Alüminyumun değerli ve ok kullanılması, geçmişten günümüze kadar devam etmiştir fakat bu süreçte pek çok farklı şekilde eşya alüminyum kullanılarak üretilmiştir. Kullanım alanlarına bakıldığında metal ürünlerinin fazlasıyla kullanıldığı sanayi ve mutfak ürünlerinde fazlasıyla tercih edilen alüminyum, bu alanların tamamında kullanım avantajı ise, hafif ve dayanıklı olmasından dolayıdır. Alüminyum hafiftir, bu nedenle kapladığı alan bakımından ağırlığı arasında fark yaşanmaktadır. Geri dönüşüm ve hurda sanayiinde kullanılmasıyla birlikte, alüminyumun ve diğer metallerin değerinin yüksek olması sağlanmaktadır. Tuzla hurdacı firması olarak alüminyum hurda alımı yaparak, sizlerin bu yöndeki taleplerinizi karşılamakla birlikte ve hurda alüminyumların piyasaya tekrar katkıda bulunması amacıyla geri dönüşüm için gönderim yapmaktayız. Hurda alımı gerçekleştirdiğimiz alanların başında gelen alüminyum ile evlerinizde ve daha birçok yerde bulunan alüminyumlarınızı en güncel ve en iyi fiyattan siz değerli müşterilerimizden almaktayız.