Şişli Hurdacı

Gün geçtikçe gelişen sanayinin ve genişleyen kentlerin hurdacılık hizmetleri, farklı bölgelerde farklı şekillerde uygulanmakla birlikte bu hizmet tüm metallerin alımıyla ilgili bir hizmet olarak piyasa da bilinmektedir. Demir, bakır, alüminyum, çinko, krom gibi madenlerin bulunduğu aletlerin alımını yapan hurdacılar, geri dönüşüm için önemli bir görev üstlenmektedirler. Hurdacılar pek çok çeşitte maden alımı yapmasından dolayı, gerekli verdiği hizmetlerde, pek çok alandan maden alımı yapmasına karşılık, en iyi güncel fiyatlara göre alım gerçekleştirmesi lazımdır ve bu alım sonucunda en iyi fiyatla geri alım sağlanmış ve bu nedenle geri dönüşüm piyasası canlanmış olmaktadır.

Hurdacıların gerçekleştirdikleri işlerin büyük bir kısmı zamanı geçmiş eski hurdalar üzerine olduğundan, demi ve bakır gibi madenlerin eskimiş olanlarını ya da kullanılmayan ürünleri alarak, uygun olan geri dönüşüme gönderimini gerçekleştirmektedir. Hurdacı faaliyetlerinin en iyi şekilde gerçekleştirilmesinde, piyasada bulunan güncel hurda fiyatlarının bilinmesi büyük rol oynamaktadır. Hurda fiyatlarının politik açıdan belirlenmesi sağlanmaktadır. Hurdacılar piyasadaki belirlenen güncel fiyatları göz önünde bulundurarak alım ve atım yaparak, en iyi hizmeti sağlamak için çalışmaktadırlar. Şişli hurdacı firması olarak verdiğimiz hizmetlerin hepsinde en kaliteli hizmet sunmakla birlikte daima hizmet kalitemizi standartların üstünde tutmak için gerekli çalışmaları yapmaktayız.

Hurda Soğutucu Motorları

Buzdolabı ve klimalarda kullanılan motor pompa gruplarına verilen isimdir. Dış ortamdan tamamen yalıtılmış kapalı makinalardır. Bölgece soğutucu faz kaçışı önlenmiş olur.

Kompresörler soğutucu sistemin en önemli bölümünü oluşturmaktadırlar ve çalışma şekilleri ne olursa olsun buharlaştırıcıdan çıkan gazı yoğuşma basıncına kadar sıkıştırılma görevini yerine getirir. Bu görevi yerine getirebilecek başka kompresör çeşitleri ve tasarımları bulunmakla birlikte ev tipi buzdolaplarında hermetik pistonlu kompresörler kullanılmaktadır. Şişli hurdacı firması olarak hurda soğutucu motorları geri dönüşüm zincirine dahil etmek amacıyla sizlerden alımını gerçekleştiriyoruz. Bizimle iletişime geçmeniz durumunda artık işlevini yerine getiremeyen hurdaya çıkmış soğutucu motorlarınızı sökümünü ve yerinde ödemesini yapmaktayız.

Hurda Akü

Son zamanlarda doğaya ve çevreye zararlı maddelerin geri dönüşümü yapılmaktadır. Bu geri dönüşümü yapabilmek adına geri dönüşüm tesisleri kurulmuştur. Hem doğaya ve çevremizi kirleten zararlı maddeler toplanmış oluyor hem de küresel ısınmanın önüne geçilmesinde katkıda bulunuluyor.

Atık aküler doğaya ve insan sağlığına zararı açısından zehirleme riski bulundurduklarından dolayı oldukça tehlikeli atıklardır. Hurda akü alımı yapan hurdacı şirketleri geri dönüşüme yardımcı olmakla birlikte bu materyallerin piyasaya tekrar kazandırılmasına vesile olmaktadırlar. Türkiye’de bu konu üzerine vatandaşlarımızı bilinçlendirmek adına geri dönüşüme ulaşabilmeleri için Şişli hurdacı firması olarak bazı çalışmalar yapmaktayız. Geri dönüşüme alınan aküler birtakım işlemlere maruz kalır. İşlemlerden sonra parçalanmış akü içi ve diğer parçalarla eritme işlemleri yapılır ve bunun sayesinde ham kurşun madeni elde edilir. Bu sayede hurda aküler, atıl durumda olan kullanılmayan aküler ham kurşun madenine geri dönüştürülmüş olunur. Siz değerli müşterilerimizin elinde bulunan tüm hurdalarınız için bizi aramayı unutmayın. Güncel fiyatları öğrenmek için bize ulaşabilir mail atabilirsiniz, güncel piyasa fiyatlarını takip eden ve bilgisine sahip uzman ekip arkadaşlarımız size en iyi fiyatı sunacaklardır.

Hurda Alüminyum

Günümüzde pek çok sektörde metaller ve birçok metal türevleri bulunmaktadır, bu türlerden birden fazla geri dönüşüm hizmet verilebilmektedir. Bunlar içerisinde en çok tercih edilen ve çoğu alanda kullanım şekilleriyle farklılık gösteren ise alüminyumdur. Alüminyumun değerli ve çok kullanılması, geçmişten günümüze kadar devam etmiştir fakat bu süreçte alüminyum pek çok birbirinden farklı eşyalar üretilmiştir. Kullanım şekillerine bakıldığında metal ürünleri bulunduran sanayi, tabela üretimi ve mutfak gereçlerinde çokça kullanılan alüminyum, bu alanların hepsinde kullanım kolaylığı ise, hafif ve dayanıklı olmasından dolayıdır. Alüminyum hafif ve hacimlidir bu nedenle kapladığı alan bakımından kilo ağırlığı arasında fark yaşanmaktadır. Geri dönüşüm ve hurda sanayisinde kullanılması ise, alüminyumun ve diğer metallerin değerli olmasını sağlamaktadır. Hurda alüminyum alımı gerçekleştirerek, sizlerin bu yöndeki taleplerinizi karşılamakta ve alüminyum madenini geri dönüşüm amacıyla göndermekteyiz. Hurda alımı yaptığımız materyaller arasında en çok tercih edilen alüminyumu siz değerli müşterilerimizden piyasadaki en güncel ve en iyi fiyattan almaktayız.

Hurdacılık sektöründe uzun süredir boy gösteren Şişli hurdacı firmamız, bu konuda pek çok hizmet vermekte ve verdiği hizmetlerin başında alüminyum gelmektedir.

Hurda Bakır

Metaller içerisinde etkisi, önemi, kullanımı ve faydası açısından en terci edilen maden bakırdır. Bakırın alımına göre farklı türleri mevcuttur, bu sayede kullanım alanları genişlemektedir. Kırkambar bakır, bir takım bakır özelliklerini kaybetmiş, deforme olmuş ya da başka bir maddeyle karıştırılmış bakırlara verilen genel bir addır. Bakırdan yapılmış birçok kazan, leğen, tepsiler, tencereler gibi ev gereçleri, kablodan yakılarak çıkmış veya çıkarılmış bakırlar, su-nem gibi etkenlerden dolayı rengini kaybetmiş siyahlaşmış, matlaşmış bakır çeşitlerine kırkambar bakır denilmektedir.

Hurda bakır çeşitleri arasında en çok değere sahip olan soyma bakırdır, peki neden soyma bakır bu kadar değerlidir?

Soyma bakır olarak bilinen kablonun plastik kısmı ayrılmış ve parlaklığını korumuş hurda çeşididir. Bu sebeple fiyat listesin de aynı bir bakır çeşidiymiş gibi fiyatlandırılmaktadır. Parlak bakırın birçok kullanım alanı bulunmaktadır kuyumculuk bunlardan en basitidir. Bu nedenle kırkambar bakırına göre daha fazla değere sahiptir. Şişli hurdacı firması olarak sizden hurda bakırlarınızı en iyi güncel fiyattan alarak müşteri memnuniyetimizi en üst seviyede tutmaya gayret ettiğimizi göstermekteyiz.