Şile Hurdacı

Hurdacıları genel olarak yaptığı işlerin büyük bir çoğunluğu eski hurda bakır, demir maddelerinin eskimiş olanlarını ve kullanılmayanlarını alarak doğru şekilde geri dönüşüme gönderimini sağlamaktadırlar. Şile hurdacı çalışmalarını en iyi şekilde devam ettirebilmesinin nedeni piyasadaki hurda fiyatlarının bilgileri sürekli güncel olarak bilinmesinden kaynaklıdır. Hurdacılar genellikle güncel fiyat üzerinden alım ve satım gerçekleştirmektedirler. Bu sayede güncel fiyatları bilmeleriyle birlikte en kaliteli hizmeti vermektedirler. Şile hurdacı firması olarak size en kaliteli hizmeti vermek adına sürekli olarak hizmet ve kalite standartlarımızı yüksek tutmak adına gerekli tüm tedbir ve şartları yerine getirmekteyiz.

Çoğu ülkelerde en sık kullanılan ve sanayinin gelişmesine bağlı olarak hurdacılık hizmet her geçen gün ilerlemekte, bölgelere göre farklılık göstermektedir fakat genellikle tüm metallerin toplanmasıyla hizmet verilmesine denir. Demir, alüminyum, bakır, çinko ve krom madenlerinin alımını yapan hurdacılar, geri dönüşüm gibi önemli bir işin gerçekleştirilmesinde önemli bir göreve sahiptirler. Hurdacılar genellikle güncel fiyatına göre alım yaptıkları madenleri aynı şekilde güncel fiyatından satımını gerçekleştirerek geri dönüşüm piyasasını gün geçtikçe canlandırırlar. Şile hurdacı firması olarak sunduğumuz hizmetlerin tümünde müşteri memnuniyetini ön planda tutmakla birlikte müşterilimiz tarafından alınabilecek tüm tekliflere açık bulunmaktayız.

Hurda Akü

Günümüzde çevreye zarar vermemesi amacıyla geri dönüşümlü ürünler toplanmaktadır. Bu geri dönüşümü yapabilmek için geri dönüşüm tesisleri kurulmuştur. Hem doğaya zararlı ürünler toplanmış oluyor hem de küresel ısınmayanın önüne geçilebilmesi için bir adım atılmış oluyor.

Aküler de aynı şekilde geri dönüşümün bir parçasıdır belirli bir işlemlerden geçtikten sonra geri dönüşüme hazır hale gelir ve geri dönüşüme gönderilir. Hurda akü nedir diye soracak olursanız, hurda akü kullanımla ve zamanın etkisiyle akünün işlevini tamamen yitirmesidir, tekrar kullanılamaz hale gelmesidir. Araçlarınızın çalışmasında büyük bir göreve sahip olan akülerin temizliği ve bakımı oldukça önemlidir. Kutup başlarının sıkı olması ve temiz tutulması akünüzün ömrünü uzatacaktır.

Akünün hurda işlemi görmeden önce kesinlikle birtakım işlemlerden geçmesi gerekmektedir. Hemen hurdaya atılmaması için poliprolen kutu ve kurşun materyalleri geri kazanılır. Biz Şile hurdacı olarak kullanılmaz hale gelen hurda aküleri güncel fiyattan alarak geri dönüşümünü sağlıyoruz ve doğaya katkıda bulunmaktayız.

Hurda Bakır

Metallar arasında etkisi, önemi, kullanım alanı açısından en çok değere sahip olan maden, bakır olarak bilinmektedir ve bakırın alımına göre farklı türleri bulunmaktadır. Bu şekilde kullanım alanları genişlemektedir. Bakır madeni etkin bir madde olmasıyla birlikte kullanıldığı alanlarının fazlalığından dolayı bakıra olan ihtiyaçta bu doğrultuda fazladır. Şile hurdacı şirketi olarak hurda bakır alımı konusunda hizmet vererek, sizlerin bu yöndeki taleplerinizi ve hurda bakırlarınızı en güncel fiyatlardan siz müşterilerimizden almakta ve geri dönüşümü sağlamak adına özenle gayret göstermekteyiz. Bakır madeninin bu şekilde çeşitli alanlarda kullanılmasında, değeri etki göstermiştir ve alımında farklı işlenme tarzlarına göre çeşitlenme özelliği bulunmaktadır. Bakır alımında küçük alımlar ya da toplu alımlar yapılabilmektedir, siz müşterilerimizden bakır alımlarını gerçekleştirirken en güncel fiyatları göz önünde bulundurarak fiyat vermekteyiz.

Kırkambar bakır, deforme olmuş, bir takım bakır özelliklerini kaybetmiş ya da birtakım maddelerle karıştırılmış bakırlara veya su nem gibi nedenlerden dolayı matlaşmış, siyahlaşmış bakırlara verilen genel bir isimdir. Fakat bunların aralarında en değerlisi soyma bakır olarak bilinen kablonun plastik kısmından ayrışmış ve parlaklığını kaybetmemiş hurda türüdür. Bu sebepten dolayı fiyatı listesinde bakırla aynı fiyatlandırmaya sahiptir. Bu yüzden kırkambar bakıra kıyasla daha değerlidir.

Bakır çeşitleri birçok çeşitli alanda kullanılmasından dolayı farklı şekillerde üretilip kullanılmaktadırlar. Bu alanların en başında gelenlerden biri ise, mutfak gereçleridir. Geçmişte sıkça kullanılan bakır kazanlar, kaplar ve diğer bakır özelliğe sahip olan mutfak eşyaları, günümüzde süsleme açısından fazlasıyla kullanılmaktadır. Bunlarla birlikte elektrik kablolarının içlerinde bulunan bakır, bakır madeninin en çok kullanıldığı sektörlerden bir tanesidir.

Elektronik Hurda

Elektronik hurda nedir? Elektronik hurda denildiği zaman yeniden kullanılması ya da tasarlanması pek mümkün olmayan ürünlerdir. Elektronik hurdalar doğrudan geri dönüşüm zincirine katılırlar. Tamir edilemeyecek duruma gelmiş elektronik eşyaların üretim amacına hizmet edememesi durumuna gelmesine elektronik hurda denir. Elektronik hurda konusunda örnek vermek gerekirse çalışmayan bir bilgisayarın kasasını ele alabiliriz. Normal koşullarda çalışmayan bilgisayarın arızalı parçası değiştirilerek bilgisayarın tekrar kullanıma hazır hale gelmesi sağlanır ve buna yeniden dizayn etme de denebilir fakat bilgisayarın hiçbir parçası görevini yerine getirmiyorsa buna hurda bilgisayar denmektedir. Fakat bu çöp demek değildir, tam tersine hurdalar maddi değeri bulunan ürünlerdir. Bu maddi değeri kullanabilmek için doğru dönüşüm yolunun kurulması gerekir. Bu yol iki basamaktan oluşmaktadır.

-Elektronik hurdaya sahip bireyin en iyi güncel fiyattan hurda alıcısıyla hurdasını elden çıkarması

-Elektronik hurda alıcısının aldığı hurdaları doğru bir biçimde geri dönüşüme göndermesi

Bu bölümde sizi ilgilendiren birince madde, bizler de sizlere sitemizin pek çok bölümünde belirttiğimiz gibi hurda satışında Şile hurdacı firması olarak size en iyi güncel fiyatları sunduğumuzu belirtiyoruz. Bu teklif politikamız elektronik hurda alanını da kapsamaktadır. Her çeşitte elektronik hurdayı almaktayız. Bu kapsamda elektronik hurda sınıfı elektronik atıklar sınıf ile aynı kategori de yer alıyor diyebiliriz. Elektronik hurda satışı oldukça geniş kapsamlıdır. Bilgisayar devrelerinden tutun ütüye kadar hurda satışı yapabilirsiniz.