Gaziosmanpaşa Hurdacı

Ülkemizin genelinde çoğu ev veya iş sahibi geri dönüşümü mümkün olan çoğu eşyadan habersizlerdir. Eski ve kullanılmaz maddeleri hurdacılara (geri dönüşüm merkezlerine) götürmek yerine bilinçsizce çöpe atmaktadırlar. Çöpe atmak farkında değiller ama ülkemizde gereksiz atıklara yol açıp çevreye zarar vermektedir. Eski buzdolabı, klima vb. ev aletlerinizi kullanmıyorsanız bozulmuşsa veya eskimiş ise bunları atmak yerine Gaziosmanpaşa hurdacı geri dönüşüm tesislerine getirdiğiniz takdirde bunları nakite çevirerek bide üstüne çevreyi koruyarak hem çevreye hem de ülke ekonomisine önemli bir katkı yapmaktasınız. Sadece küçük ev eşyalarınız değil büyük ev eşyalarınızda geri dönüşüme dahildir. Ortalama bir ev eşyasının %75ini çelik ve diğer metaller oluşturmaktadır. Diğer kalan kısmı ise plastik vb. şeylerdir. Plastiğin doğada kaybolma süresini biliyorsunuz. Eğer bunları bize getirmek ve nakite dönüştürmek yerine çöpe atarsanız bu doğaya çok ciddi zarar vermektedir. Evinizdeki veya işyerinizdeki hurdaların doğaya zarar vermemesi için sizde geri dönüşüm tesislerimize hurda eşyalarınızı bırakıp çevreye destek olabilirsiniz. Amacımız Türkiye’de geri dönüşüm konusunda insanları bilinçlendirmek. Gelişmiş ülkelerde bu anlayış daha çok geliştiği için oralarda hem ülkelerine ekonomik katkı yapıp hem de doğaya daha az zarar vermektedirler. Bilinçlendiğimiz takdirde çevremize daha faydalı olacağız.

Belirli sebepler ile eşyalarınızın veya maddenin eskimesi veya özelliğini kaybetmesi durumunda o eşyayı bize getirebilirsiniz. Size en iyi şekilde yardımcı olup telefon hattımızdan bizi aradığınız takdirde size güncel piyasadaki en yüksek fiyatı verip dilerseniz evinize dilerseniz tesisimize getirerek işinizi hızlı bir şekilde nakite çevirmekteyiz. Mesai saatlerinde bizi aramanız durumunda size aynı gün içerisinde hizmet vermekteyiz. Demir, alüminyum, bakır, krom ve çinko gibi madenlerin alımını yaparak, geri dönüşüm için önemli bir işin geliştirilmesini ve yükseltilmesini sağlamaktayız. Gaziosmanpaşa hurdacılık olarak verdiğimiz hizmetlerin tamamında müşteri memnuniyetini ön planda tutarak müşterilerimizden gelecek tüm tekliflere açık olmaktayız. Belirlenen güncel fiyatlara göre alım ve atım yaparak, en iyi hizmeti vermek için çalışmalar yapmaktayız. Gaziosmanpaşa hurdacı olarak size verdiğimiz hizmetlerin tamamında en kaliteli hizmet bulunmakta ve daima hizmet ve kalite standartlarımızı yüksek tutmak için gerekli tedbirleri ve gereklilikleri yerine getirmektedir. Aradığınız takdirde ister evinizden isterseniz bizim tesislerimize gelerek geri dönüşümü yapılacak maddeyi hızlı bir şekilde nakite çevirerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bakır

Bakırın ne kadar önemli ve değerli bir madde olduğunu şimdi sizlere açıklayacağım. Kimya bilim açısından atom numarası lisede öğretilen temel bilgilerden bildiğimiz gibi 29dur. Yoğunluğu 8,95 olarak ölçülen bakırın 1084°C erime derecesine sahiptir. Bakır ısınma ve soğutma sistemlerinde, kombi, brülör, chiller gibi sistemlerde kullanım için çok iyi bir seçenektir. Bakır bildiğiniz üzere ısı ve elektriği en iyi ileten metaller arasında yer almaktadır. Elektrik tesisatları, sokak lambaları, kablolar vb. gibi kullanım alanlarının hepsinde bakır kullanılmaktadır. İmalat, sanayi ve sanatla ilgili alanlarda da bakır çok sık kullanılmaktadır. Fazla güç kullanılmadan şekil verilebilir, üzeri işlenebilir, eğilip bükülebilirdir. Ayrıca bakır paslanmaz oksitlenmez, oksitlense bile kolayca parlatılır. Kırkambar bakır, bazı bakır özelliklerini kaybetmiş, deforme olmuş ya da başka madde ile karıştırılmış bakırlara verilen genel bir isim olmaktır. Bakır kazanlar, güğümler, tepsiler ve tencere gibi ev eşyaları kablodan yakılarak çıkmış bakırlar, su-nem gibi etkenlerle doğal rengini kaybedip siyahlaşmış, matlaşmış bakır çeşitlerine kırkambar bakır denmektedir. Hurda bakır çeşitleri arasında en değerli bakırlar soyma bakır olarak tabir edilen kablonun plastik kısmı ayrılmış ve parlaklığını korumuş hurda çeşitleridir. Bu nedenle fiyat listesinde ayrı bir bakır çeşidiymiş gibi fiyatlandırılmaktadır. Çünkü bu bakır kuyumculuk da dahi kullanılmaktadır. Bakırınızın çeşidine göre fiyat biçmekle birlikte size piyasadaki en yüksek fiyatı veren Gaziosmanpaşa hurdacı size en iyi hizmeti vermek için bir telefon uzağınızdadır.

Hurda Akü

Belirli bir ömrü olan akülerin mevcut kullanımından sonra kullanılmaz hale gelip ömürleri bittiğinde bu atık akülere hurda akü deriz. Atık aküler çevreye ve insan sağlığına hatta zehirlenme riski bile taşıdıkları için son derece tehlikeli atıklar arasında yer alır. Ülkemizde bu konuda vatandaşları her geçen gün bilgilendirmekteyiz. Bu yüzden Gaziosmanpaşa hurdacılık sizin akülerinizi alarak hem ülke ekonomisine hem de çevreye katkı sağlamaktadır. Alınan hurda akü sonrasında bazı işlemler uygulanır. İşlemlerden geçen parçalanmış akü içi ve diğer parçalara eritme işlemleri yapılmaktadır. Bu şekilde ham kurşun elde edilir. Böylelikle hurda aküler, atık aküler, atık durumda olan kullanılmayan aküler ham kurşuna geri dönüştürülmüş olunur. Böylelikle çevre ve ekonomiye kazandırılır.  Siz değerli ve elinizde bulunan tüm hurdalarınız için bizi aramadan karar vermeyin. 2019 yılında en yüksek fiyatı size vererek cebinizi de düşünmekteyiz.

Elektronik Hurda

Elektrik elektronik ürünlerin sayısı artması ile birlikte elektronik hurdalarını elinden çıkarmak isteyen kişi sayısı günden güne artmaktadır. Çok fazla elektronik hurda için bizi aramaktadırlar. Elektronik hurdaların geri dönüşümü için Gaziosmanpaşa hurdacı sizden satın alarak elektronik eşyanızı geri kazanım methodları uygular. Elektronik ürünlerin içlerinden değerli olan elektronik hurdalar ayrıştırılma ihtimallerinden sonra daha verimli bir hurda haline getirilmektedir. Kısacası elektronik hurda deyince aklımıza elektronik ürünlerin içerisinde bulunan değerli olan kısımlarının ayrıştırılmasından sonra geriye kalan elektronik hurda daha değerli kalan kısımlardır.