Fatih Hurdacı

Hurda ve hurdacılık sektörü, geri kazanım sektörü ile bir arada değerlendirilmelidir. Hurda olarak alınan atıkların geri dönüşüm yoluyla yeniden üretme veya kullanıma sunulması geri dönüşümdür. Hurdacılık, geri kazanım sisteminin ilk basamağı olarak değerlendirilmelidir. Geri kazanımda işlenen ürünlerin toplanması ve ayrılması hurda ve hurdacılık ile başlamaktadır. Hurda, aynı zamanda terim olarak geri kazanılabilir veya geri dönüştürebilme ihtimali olan maddeler anlamını taşımaktadır. Fatih hurdacı sizin hurdalarınızı en iyi şekilde dönüştürüp eskilerinizi geri dönüşüm sağlanarak çevreye ve ekonomiye katkı sunmaktadır. Geri dönüşüm tükettiğiniz ve kullandığınız maddeleri dönüşüm halkası içine katabildiğiniz zaman öncelikle bunların tekrar hammadde olarak kullanılmasını sağlamış oluruz. Böylece insan nüfusunun bu denli hızlı artması ile doğru orantıda artan tüketim ihtiyacının doğal dengeyi bozması doğadan aldıklarımızı tekrar doğaya vererek doğaya verilen zararı en aza indiririz. İşini hızlı yapan ve güler yüzlü olan firmamız deneyimli çalışanlarımız ve iş sahamızla birlikte maddeleri sizden piyasadaki en yüksek fiyattan almaktadır.

Hurda Bakır

Hurda bakır, bazı bakır özelliklerini kaybetmiş olan, deforme olmuş ya da başka bir madde ile karıştırılmış bakırlara verilen genel olan bir isimdir. Bakır kazanlar, ibrikler, güğüm, tepsiler, tencere gibi ev eşyaları kablodan yakılarak çıkarılmış bakırlar, su-nem gibi etkenler ile doğal rengini yitirmiş ve siyahlaşmış bakır çeşitlerine ise kırkambar bakır denmektedir. Firmamız bakırın çeşidine göre tüm bakırları almaktadır. Bakır kullanım alanları çok çok fazla olmakla birlikte fiyatı da demir vb. maddelere göre fazladır. Bakır, fiziksel ve kimyasal özelliklerinden dolayı sanayi ve endüstride en çok kullanılan maddeler arasında yer almaktadır.  Elektrik ve elektronik sanayi, ulaşım sanayisi ve inşaat sanayisinde sıklıkla görmekle kalmayıp Endüstriyel ekipmanlarda da sık sık kullanılmaktadır. Ayrıca bakır; kimya, boya, turistik eşya yapımı ve kuyumculuk gibi birçok alanda da çok sık kullanılmaktadır. Bakır maddesi hurda alımında çok sık kullandığımız bir maddedir. Bakırın geri dönüşümü de yapılması sebebiyle Fatih hurdacılık olarak piyasadaki en yüksek fiyattan bakır alımı yapmaktayız. Hurdacı tesisimizde kg ile aldığımız bakırın saf olarak alınması için soyma bakır alımı yapmaktayız.

Alüminyum Hurdası

İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa yakasında tüm ilçelerden alüminyum hurda alımı yapmaktayız. Hurda alüminyum geri dönüşüm fiyatlarını bizi arayarak öğrenebilirsiniz. En güncel ve en yüksek fiyattan almaktayız. Avrupa Yakası’nda ilk akla gelen firmalardan biri olan Fatih hurdacı sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır. Alüminyum esnek ve çok yönlü bir metal olmasıyla birlikte, hafif olmasına rağmen yüksek dayanıklıdır. Oksidasyona karşı direnci yüksel bir metaldir. Bu yüzden, başta ulaşım ve inşaat sanayi olmak üzere birçok sektörde tercih edilen malzeme haline gelmiştir. Madenden alüminyum üretimi hurdadan geri dönüşüm yapmaktan daha maliyetlidir. Kullanım alanı bu kadar geniş olan alüminyumun daha az maliyetli olan geri dönüşüm ile hurdadan geri kazanılma yöntemi ile kazandırılması daha doğrudur. Bu hem ülke ekonomisi açısından hem de doğal kaynaklarımızın tükenmemesi açısından çok önemlidir.

Hurda Kablo

Kablo içerik bakımından bakır teller ve plastikten meydana gelmiştir, özellikle yalıtım, izolasyon, elektrik gibi alanlarda çok fazla kullanılırken hurda fazlasıyla çıkmaktadır. Kablo hurdası fazla miktarda bakır içerdiği için geri dönüşüm sektöründe önemli bir yer kaplamaktadır. Buna ilave yine aynı şekilde kablo plastik içerdiği için dönüşüm sürecinde oldukça önemli bir yer kaplamaktadır. Bakır kilogram cinsinden diğer metallere göre fiyatının pahalı olması nedeniyle kullanıldığı alanlara bağlı olarak hurdası çok çıkmakla birlikte değerli metal sınıfına girmektedir. Bu yüzden Fatih hurdacılık olarak önceliğimiz elinizde bulunan hurda kabloları en hızlı şekilde ülke ekonomisine tekrar kazandırıp gelişmekte olan Türkiye’ye katlı sağlamaktayız. Hurda kablo içerisinde plastik ve benzeri maddeler de içermektedir. Bu sebeple hepimizin bildiği üzere doğada en geç yok olan maddelerden biriside plastiktir. Plastik içerisinde bulunan hammaddenin çevreye verdiği zararların yanı sıra oluşabilecek olumsuz koşullar ülke ekonomisine ciddi manada zarar vermektedir. Bize gün içerisinde ulaşıp mesai saatlerinde çağırdığınız takdirde olduğunuz yerden hurda kablo almaktayız. Verdiğimiz fiyat piyasanın en yüksek fiyatıdır o yüzden gönlünüz rahat olabilir. Fiyatı belirledikten sonra evinizden alıp bu işlemi tamamlamaktayız.

Ekovat alımı

Ekovat buzdolabı ve klimalarda kullanılan motor ve pompa cihazlarına verilen isimdir. Dış ortamdan tamamen yalıtılmış kapalı makinalardır. Böylece soğutucu gaz kaçışı önlemiştir. Kompresör soğutucu sistemin kalbini oluşturmaktadır ve çalışma prensipleri ne olursa olsun buharlaştırıcıdan çıkan gazı yoğuşma basıncına kadar sıkıştırılması görevini yerine getirmektedir. Ekovat hurdaları alımı yapıyoruz. Deponuzdan, evinizden veya işyerinizden sadece bir telefonunuz ile gelip ekovat hurdalarınızı almaktayız. Yerinden alım yapan firmamız uzman kadrosu ve ekip çalışması ve yüksek teknolojiye sahip iş makineleri ile gelip ekovat hurdanızı çok kısa sürede söküp yüklüyoruz ve nakite çeviriyoruz. İstanbul hurdacı esnafı aralarında güven ve referansları Fatih hurdacı olarak size en iyi hizmeti ve en yüksek fiyatı vererek en hızlı biçimde sunmaktayız. Unutmayın geri dönüşüm hurdanıza değer katar hem de ülkenize ekonomik açıdan güzel şeyler katar. Bir telefon uzağınızda olup diler ayağınıza kadar gelmekte dilerseniz geri dönüşüm tesisimize geldikten sonra ekovat hurdanızı yüksek teknoloji cihazlarımız ile çıkarıp hemen nakite çevirmekteyiz.