Eyüpsultan Hurdacı

Gün geçtikçe gelişen sanayinin ve genişleyen kentlerin hurdacılık hizmetleri, farklı bölgelerde farklı şekillerde uygulanmakla birlikte bu hizmet tüm metallerin alımıyla ilgili bir hizmet olarak piyasa da bilinmektedir. Çoğu metal türevleri gibi madenlerin bulunduğu ürünlerin alımını yapan hurdacılardır. Hurdacılar, hurdaya çıkmış ürünleri toplayarak geri dönüşüme büyük bir katkıda bulunmaktadırlar.

Gelişmiş ülkelerde en çok tercih edilerek kullanılan ve sanayinin genişlemesi nedeniyle hurdacılık hizmetleri gün geçtikçe daha çok ihtiyaç duyulmakla birlikte gelişmektedir. Hurdacılık bazı kişiler tarafından küçük görülen bir meslek görülse de aslında oldukça önemli ve maddi geliri yüksek olan bir meslektir. Ülkemizde profesyonel olarak yapılmasa da yine de amatör olarak bu iş devam ettirilmektedir. Hurdacılık denilince akla ilk gelen genellikle metaller olsa da birçok ürünle hurdacılık yapmak ve buradan maddi gelir kazanmak olanaklıdır.

Hurdacılık denilince çoğu kişinin aklına ilk gelen amacına uygun hizmet veremeyen ürünleri toplayan ve bu ürünlerin ticaretini gerçekleştiren kişiler gelmektedir. Fakat sanıldığının aksine hurdacılık son zamanlarda en çok yükselen meslek dallarından biri olmuştur. Hurdacılık bazı kişiler tarafından küçük görülen bir meslek gibi görülse de oldukça önemli ve maddi geliri iyi olan bir meslektir. Ülkemizde profesyonel olarak yapıldığı söylenemez fakat amatör olarak bu iş yapılmaktadır. Hurdacılık denince genellikle akla ilk gelen metal ve kağıttır fakat birçok ürünle hurdacılık yapılabilmekle birlikte bu işten güzel paralar kazanmak mümkündür. Geri dönüşüme dahil olabilen her ürünün hurdacılığı yapılabilir.

Hurdacılık göze küçük bir sektörmüş gibi gözükse de oldukça büyük bir sektördür. Büyük iş alanlarında çalışabilmekle birlikte küçük iş alanlarında da çalışmanız mümkündür. Büyük hurdacılığa örnek olarak otomobil ya da diğer araçların parçalarının hurdacılığı gösterilebilir. Bunun yanı sıra küçük iş olarak plastik hurdacılığı örnek verilebilir.

Hurdacılık geniş bir sektör olmasıyla birlikte geniş çalışma sahalarına sahiptir ve çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılayan bir sektördür. Fakat çalışma şartları oldukça zor ve ağırdır. Küçük hurdacılar için çalışma zorlukları arasında yürümek ve aramak gösterilebilir.

Hurda Akü

Aküler elektrik enerjisini kimyasal enerjiye dönüştürerek depolayabilen ve ihtiyaç olduğu zaman kullanmanızı sağlayan cihazlardır. Görevleri arasında aracın hareket etmesi için marş motorunu çalıştıracak akımı sağlıyor ayrıca araç radyosu, araç lambaları gibi elektrik ile çalışan araçların çalışmasını sağlar.

Son dönemde çevre kirliliğinin önüne geçmek adına geri dönüşümü yapılabilen ürünler toplanmaktadır. Geri dönüşümü gerçekleştirebilmek için geri dönüşüm tesisleri kurulmuştur. Bu şekilde küresel ısınmanın önüne bir nebze geçilmiş oluyor hem de doğa zararlı materyaller toplanmış oluyor. Böylelikle aküler tekrardan ekonomiye ve piyasaya tekrar kazandırılmış oluyor.

Aküler zamanla birlikte ayrıca kullanıma bağlı olarak da akünün uygun çalışma hizmetini yerine getirememesidir. Eğer tekrar kullanılamaz hale gelmesiyle hurda olarak adlandırılır. Araçlarınızın çalışmasında büyük bir rol oynayan akülerinizin temizliğine ve bakımına dikkat etmelisiniz. Akünün kutup başları sıkı ve temiz olmasına dikkat edilmelidir bu şekilde ömrünü uzatabilirsiniz.

Geri dönüşümün bir parçası olan aküler öncelikle birkaç işlemden geçmelidir. Bu işlemlerden sonra geri dönüşüm için hazır hale gelir ve geri dönüşüme gönderilirler. Eyüpsultan Hurdacı firması olarak hurda akülerinizi birkaç işlemden geçirdikten sonra geri dönüşüme göndermekteyiz. Sizden en iyi güncel piyasa fiyatından alarak hurda akü alımı yapmaktayız.

Alüminyum Hurda

Günümüzde pek çok sektörde metaller ve birçok metal türevleri kullanılmaktadır, bu türlerden birden fazla geri dönüşüm hizmet verilebilmektedir. Bunlar içerisinde en çok tercih edilen ve çoğu alanda kullanım şekilleriyle farklılık gösteren ise alüminyumdur. Alüminyumun değerli ve çok kullanılması, geçmişten günümüze kadar devam etmiştir fakat bu süreçte alüminyum pek çok birbirinden farklı eşyalar üretilmiştir. Kullanım şekillerine bakıldığında metal ürünleri bulunduran sanayi, tabela üretimi ve mutfak gereçlerinde çokça kullanılan alüminyum, bu alanların hepsinde kullanım kolaylığı ise, hafif ve dayanıklı olmasından dolayıdır. Alüminyum hafif ve hacimlidir bu nedenle kapladığı alanla diğer metallerden beklenen ağırlığın aksine kapladığı alanla beklenen ağırlık arasında fazlasıyla fark bulunmaktadır. Hurda sanayisinde ve geri dönüşüm de kullanılması alüminyumla birlikte diğer metallerin de değerli olmasında büyük rol oynamaktadır. Alüminyum hurda alımı gerçekleştirerek, sizlerin bu yöndeki taleplerinizi karşılamakta ve alüminyum madenini geri dönüşüm amacıyla göndermekteyiz. Bu şekilde hurda alüminyumlar piyasaya tekrar kullanılabilir şekilde kazandırılmış olunuyor. Hurda alımı yaptığımız materyaller arasında en çok tercih edilen alüminyumu siz değerli müşterilerimizden Eyüpsultan Hurdacı firması olarak en iyi güncel piyasa fiyatından almaktayız.

Hurda Bakır

Metaller arasında işlem gördüğü alanın fazla olmasıyla ve önemi açısından en çok değere sahip olan materyal bakır olarak bilinmektedir. Hurda bakırlara genel olarak verilen isim kırkambar bakırdır. Kırkambar bakır olarak bilinen bazı bakır özelliklerini kaybetmiş, deforme olmuş veya başka bir maddeyle karıştırılmış bakır çeşitlerine verilen genel bir isimdir. Bakırdan yapılmış ev eşyaları, zamanla birlikte su-nem etkisiyle doğal rengini yitirerek siyahlaşmış, matlaşmış bakır çeşitlerine kırkambar bakır denilmektedir. Hurda bakır çeşitleri arasında en değerli olarak kabul edilen soyma bakır olarak bilinen kablonun plastik kısmı ayrışmış ve parlaklığını kormuş hurda çeşididir. Bu sebeple kırkambar bakıra göre daha değerlidir. Biz Eyüpsultan Hurdacı firması olarak en güncel piyasa fiyatından hurda bakırlarınızı siz değerli müşterilerimizden almaktayız