Esenyurt Hurdacı

Gelişmiş ülkelerde en çok tercih edilerek kullanılan ve sanayinin genişlemesi nedeniyle hurdacılık hizmetleri gün geçtikçe daha çok ihtiyaç duyulmakla birlikte gelişmektedir. Hurdacılık için gereken; eski metal, kâğıt, cam, plastik gibi materyallerin belirli birtakım işlemlerden geçerek geri dönüşüm sürecine dahil olmasının ardından tekrar kullanılabilir hale getirilmesi için yapılan işlemlerin tamamına denmektedir. Genel olarak hurdacılar tarafından bu hurda maddeler çöplerden ya da ilgili yerlerden temin edilir. Temin edildikten sonra ise işleneceği yer olan hurdacı firmasına getirilir. Esenyurt Hurdacı firması olarak bu ayrım ve temizleme işlemleri yaptıktan sonra geri dönüşüm sürecine dahil etmek adına işlemekteyiz.

Hurdacılık denilince çoğu kişinin aklına ilk gelen amacına uygun hizmet veremeyen ürünleri toplayan ve bu ürünlerin ticaretini gerçekleştiren kişiler gelmektedir. Fakat sanıldığının aksine hurdacılık son zamanlarda en çok yükselen meslek dallarından biri olmuştur. Hurdacılık bazı kişiler tarafından küçük görülen bir meslek gibi görülse de oldukça önemli ve maddi geliri iyi olan bir meslektir. Ülkemizde amatör olarak bu iş yapılmaktadır. Hurdacılık denince genellikle akla ilk gelen metal ve kağıttır fakat birçok ürünle hurdacılık yapılabilmekle birlikte bu işten güzel paralar kazanmak mümkündür. Geri dönüşüm zincirine dahil olabilen her ürünün hurdacılığı yapılabilir.

Hurdacılık sektörü oldukça kapsamlı bir sektördür. Küçük alanlarda iş yapabilmekle birlikte çok daha büyük alanlarda da iş yapmanız mümkündür. Örnek vermek gerekirse otomobil ya da diğer taşıtların hurdacılığı büyük olarak nitelendirebileceğimiz hurdacılık alanlarından biridir. Bununla birlikte sektör olarak büyük olsa da iş olarak küçük olan kâğıt hurdacılığı yine örnek verilebilir. Bunların yanı sıra hurdacılık sektörü geniş çalışma sahasına sahiptir fakat çalışma şartları oldukça zordur. Genellikle küçük hurdacılar için zor olan kısmı yürümek ve arama gerektirmesidir.

Hurda Soğutucu Motorları

Buzdolabı ve klimalarda bulunan motordur ve pompa grubuna girmektedir. Buzdolabı ve klimalarda içerisinde bulunan soğutucu gazın dış ortamdan tamamen yalıtışmış kapalı makinelerdir. Bu sayede soğutucu gazın kaçmasının önüne geçilmiş olunur. Soğutucu gazların devir daimini yapmasında yardımcı olarak soğutmayı gerçekleştirirler. Buzdolabı hurda soğutucu motorları içerisinde zehirli kimyasal bulunduğundan dolayı doğaya atılması doğaya fazlasıyla zarar vermektedir. Bu nedenle doğaya atılmadan geri dönüşüme dahil edilmesi gerekmektedir. Bu geri dönüşümü ise siz değerli müşterilerimizden alan hurdacı firmaları gerçekleştirmektedir. Esenyurt Hurdacı firması olarak hurda soğutucu motorlarınızı en iyi güncel piyasa fiyatından almaktayız. Eğer hurda soğutucu motorları varsa elinizde ve bundan bir maddi kazanç sağlamak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Elektronik Hurda

Üretim amacına doğru olarak hizmet edemeyecek ürünlere hurda denmektedir. Fakat hurdalar çöp değildir maddi değerleri bulunmaktadır. Bu maddi değerin kazanca çevirmek için doğru dönüşüm yoluna dahil edilmesi gerekmektedir. Bu yola dahil edilmeden önce dikkat edilmesi gereken iki adım bulunmaktadır. Birinci elektronik hurda sahibinin en iyi güncel piyasa fiyatından hurda alıcısıyla hurdasını buluşturması, ikinci olarak elektronik hurda alıcısının aldığı hurdaların doğru bir şekilde geri dönüşüm zincirine dahil etmesinden oluşmaktadır. Biz Esenyurt Hurdacı firması olarak sizden hurdalarını en iyi güncel piyasa fiyatından almaktayız. Bizler de sizlere internet sitemizin pek çok bölümünde belirttiğimiz gibi hurda satışında en iyi fiyat tekliflerinde bulunduğumuzu belirtmekteyiz. Bütün elektronik hurdaları sizlerden almaktayız. Bu kapsamda elektronik hurda kategorisi oldukça geniştir. Çoğu bilgisayar parçasından mutfak ürününe kadar hepsi hurda ürün kategorisine dahildir.

Elektronik hurda denildiği zaman ortaya çıkmış malzemeler genellikle yeniden kullanıma pek uygun olmayan ürünlerdir. Elektronik hurdalar doğrudan geri dönüşüm zincirine dahil olurlar. Elektronik hurdalara örnek vermek gerekirse çalışmayan bir bilgisayarın kasasını örnek olarak gösterebilir. Normal şartlarda bilgisayarların bir parçası çalışmıyorsa bu parçalar uygun parçalarla değiştirilerek bilgisayar tekrardan çalışır hale getirilebilir. İşte bu işlem yeniden kullanımdır. Eğer bilgisayarın hiçbir parçası işlevini yerine getirmiyorsa bu bilgisayar hurda bilgisayar denilmektedir. Hurda bilgisayar içerisinde bulunan parçalar elektronik hurda olarak kabul edilirler. Hurda bilgisayarlar içinde yer alan parçalar direkt elektronik hurda kategorisi içerisinde yer alır. Bu parçalar birtakım yöntemlerle ilgili tesislerden ham maddeleri elde edilerek sanayinin farklı alanlarında kullanılmak için piyasaya sürülürler. Bilgisayarlar içerisinde işlemi, ekran kartı, ana kart bulundurduğu gibi plastik parçalar da bulundurur. Bütün bu parçalar gerekli geri dönüşüm süreçleri sayesinde değerlendirilir.

Hurda Bakır

Bakır materyali birden fazla farklı sektörde tercih edildiğinden dolayı farklı çeşitlerde üretilmekte ve kullanılmaktadır. Bu sektörlerden en çok tercih edilenlerden biri ise, mutfak eşyalarıdır. Geçmişte oldukça fazla olarak tercih edilen bakır çaydanlıklar, cezveler ve diğer bakır özellikteki mutfak araçlarında kullanılmakla birlikte süsleme alanında da fazlaca kullanılmaktadır. Ayrıca tesisat işlerinde elektrik kablolarının içerisinde bulunan bakır, kullanım sektörleri açısından en çok bu sektörde tercih edilmektedir. Bakır hurdası alımı konusunda birçok alım hizmeti sunmakta ve bu hizmetimizde en çok yoğun olan sektörler inşaat sektörleridir ve en çok alımlarımızı bu sektörden yapmaktayız. Kablolar içerisinde soyma bakır, kalaylanmış bakır ve saf bakır şeklinde birden çok türü bulunan bakır madeninin kullanım sektörleri de bu sebepten dolayı genişlemektedir. Elinizde ki hurda bakırlardan bir kazanç elde etmek istiyorsanız bizimle Esenyurt Hurdacı firması ile iletişime geçerek kazanç elde edebilirsiniz. En iyi güncel piyasa fiyatından hurda bakırlarınızı siz değerli müşterilimizden almaktayız.