Esenler Hurdacı

Hurdacılık birtakım kişiler tarafından alt kesim işi gibi görülse de aslında hurdacılık oldukça önemli ve maddi gelir elde edilecek bir meslektir. Hurdacılar geri dönüşüm sürecinde önemli bir rol oynamaktadırlar.

Son yıllarda sanayinin gelişmesiyle birlikte metal türevleri materyallerin hurdaları oldukça artmaktadır. Bununla birlikte hurdacılık hizmetlerine olan ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Hurdacılık genel olarak tüm metallerin alımıyla ilgili bir hizmet olarak bilinmektedir. Demir, bakır, alüminyum gibi materyallerin alımını gerçekleştiren hurdacılar, geri dönüşüm için önemli bir rol oynamaktadırlar.

Genellikle hurdacılar tarafından hurdalar ilgili yerlerden ya da çöplerden toplanmaktadır, toplandıktan sonra işlem göreceği yere getirilir. Birtakım işlemler yapıldıktan sonra geri dönüşüm işlemine başlanır.

Hurdacılık sektöründe oldukça büyük iş alanlarında çalışabileceğiniz gibi küçük alanlarda da çalışmanız mümkündür. Hurdacılık sektörü bu bakımdan oldukça geniş bir sektördür. Fakat bu sektörün zor tarafları da bulunmaktadır. Küçük hurdacılar için zor tarafları genellikle yürümek ve aramaktır. Çünkü günün büyük bir bölümünü kâğıt ve metal aramak ya da toplamakla geçmektedir.

Ülkemizde bu işi profesyonel olarak yapanlar olmasa da amatör olarak yapılmakta ve iyi bir maddi gelir elde edilmektedir. Bunların yanı sıra hurdacılık geri dönüşüme yollanması gereken çevreye zararlı ürünlerin tekrar ekonomiye katılmasında büyük bir rol oynamaktadır. Bu sayede doğaya zararlı materyallerin doğaya atılmadan tekrar kullanılabilir hale gelmesine yardımcı olmaktayız. Biz Esenler Hurdacı firması olarak en iyi piyasa fiyatından aldığımız hurdaları geri dönüşüm zincirine dahil etmekteyiz.

Hurda Bakır

Bakır çoğu sektörde kullanılmaktadır. Isıtma ve soğutma sistemlerinde, mutfak eşyalarında, kombiler gibi sistemeler için oldukça uygun bir materyaldir. Çünkü bakır ısı ve elektriği en iyi ileten maddelerden biridir. Fazla uğraş gerektirmeden kolaylıkla şekillendirilebilirler. Ayrıca bakır materyali paslanması ve oksitlenmesi çok zordur. Bu nedenle sanayi ve imalat alanlarında kaplama maddesi olarak fazlasıyla tercih edilmektedir.

Bakır metaller arasında en değerlilerinden bir tanesidir, bunun sebebi etkisi, önemi ve faydasıdır. Bakırın farklı türleri bulunmaktadır ve bu şekilde kullanım alanlar oldukça geniştir. Kullanıldığı sektörler başlıca mutfak gereçleri, süsleme, elektrik kabloları gibi alanlarda oldukça yoğun olarak tercih edilmektedir. Esenler Hurdacı firması olarak hurda bakır alımında pek çok alım hizmeti uygulamakta ve bu hizmetimizde en çok yoğun olan alanlar inşaat alanlarıdır.

Hurda bakırlara genel olarak verilen isim kırkambar bakırdır. Peki kırkambar bakır ne gibi bakır türlerine denmektedir?

-Deforme olmuş bakır

-Su – nem nedeniyle zamanla siyahlaşmış

-Başka maddeyle karıştırılmış

-Bazı bakır özelliklerini kaybetmiş

Bu çeşit bakırlara kırkambar bakır denmektedir. Hurda bakırlar arasında en değerli olanı soyma bakırdır. Çünkü soyma bakırlar kabloların içerisinde bulunan parlaklığını kaybetmemiş bakırlardır. Bu nedenle fiyat listesin de ayrı bir bakır çeşidiymiş gibi fiyatlandırılmaktadır. Bakır kuyumculuk sektörün de bile kullanılmaktadır. Bu sebeple soyma bakır kırkambar bakıra göre daha değerlidir. Esenler Hurdacı firması olarak elinizdeki hurda bakırları en iyi güncel piyasa fiyatından siz değerli müşterilerimizden almaktayız.

Hurda Alüminyum

Son yıllarda birçok alanda metal ürünleri kullanılmaktadır, bu ürünlerden birden fazla geri dönüşüm sağlanmaktadır. Bunlar içerisinde en çok rağbet gören ve çoğu alanda kullanım şekilleriyle değişiklik gösteren ise alüminyum materyalidir. Alüminyumun değerli ve çok kullanılması, geçmişten bugüpne kadar devam etmektedir. Fakat bu süre boyunca alüminyum materyalinden pek çok birbirinden farklı eşyalar üretilmiştir. Kullanım şekillerine bakıldığında metal ürünleri bulunduran sanayi, tabela üretimi ve mutfak gereçlerinde çokça kullanılan alüminyum, bu alanların hepsinde kullanım kolaylığı ise, hafif ve dayanıklı olmasından dolayıdır. Alüminyum kapladığı alana bakılarak beklenilen ağırlığın oldukça altındadır. Geri dönüşümle birlikte tekrar işlenebilmesi, alüminyumun ve diğer metallerin değerli olmasında büyük rol oynamaktadır. Hurda alüminyum alımı gerçekleştirerek, sizlerin bu yöndeki taleplerinizi karşılamakta ve alüminyum madenini geri dönüşüm amacıyla göndermekteyiz. Hurda alımı yaptığımız materyaller arasında en çok tercih edilen alüminyumu Esenler Hurdacı firması olarak siz değerli müşterilerimizden piyasadaki en güncel ve en iyi fiyattan almaktayız.

Elektronik Hurda

Elektronik hurdanın ne olduğunu bilmiyorsanız size birkaç cümle ile açıklayalım. Elektronik hurda denilince akla ilk gelen kullanılması veya tekrardan düzeltilmesi pek mümkün olmamasıdır. Elektronik hurdalar geri dönüşüme direk dahil olurlar. Tekrar düzeltilemeyecek duruma gelmiş elektronik eşyaların üretim amacına doğru hizmet edememesi durumuna elektronik hurda denmektedir. Hurda, tekrar düzeltilemeyecek ya da tamir edilemeyecek durumda olan ürünler için kullanılan bir terimdir. Fakat hurdalar çöp değillerdir çünkü maddi değerleri bulunmaktadır. Bu maddi değeri elde etmek için doğru dönüşüm yolu izlenmelidir. Bunlardan birincisi elektronik hurdaya sahip olan bireyin en iyi fiyattan hurda alıcısıyla hurdasının buluşturmasıdır. İkinci olarak elektronik hurdayı alacak olan bireyin aldığı hurdaların doğru bir yol izlenerek geri dönüşüme dahil etmesi gerekmektedir. Bu bölümlerden birincisi siz değerli müşterilimizin dikkat etmesi gereken bölümdür. Biz Esenler Hurdacı firması olarak siz müşterilerimize her zaman en iyi güncel piyasa fiyatını vermekteyiz. Bütün elektronik hurdaları sizlerden temin etmekteyiz. Bunlar dahilinde olan elektronik hurdaları ile elektronik atıklar aynı kategori içerisinde yer alıyor denebilir. Elektronik hurdaların satış yelpazesi oldukça geniştir. Bilgisayar içerisindeki malzemeler dahil olmak üzere mutfak eşyaları dahil ve daha fazla elektronik hurdanın satışını gerçekleştirebilirsini