Çekmeköy Hurdacı

Hurdacılık genel olarak hurdaya çıkmış metal, kâğıt, cam, plastik gibi maddelerin bir takım geri dönüşüm aşamalarından geçtikten sonra tekrar kullanılabilir hale getirilmesi için yapılan işlemlerin tamamıdır. Genel olarak hurdacılar tarafından bu hurda maddeler çöplerden ya da ilgili yerlerden temin edilir. Temin edildikten sonra ise işleneceği yere getirilir. Çekmeköy Hurdacı firması olarak bu temizleme ve ayrım işlemleri gerçekleştirildikten sonra geri dönüşüm zincirine dahil olmak adına işlemekteyiz.

Hurdacılık çoğu insanın aklına ilk başta amacına düzgün çalışmaya ürünleri toplayan ve bu ürünlerin ticaretini gerçekleştiren kişiler gelmektedir. Sanıldığının aksine hurdacılık son zamanlarda en üst sıralarda bulunan meslekler arasında yerini almıştır. Hurdacılık mesleği birtakım kişiler tarafından küçük görülen bir meslek gibi görülse de oldukça önemli ve iyi geliri olan bir meslektir. Ülkemizde profesyonel olarak yapıldığı söylenemez fakat amatör olarak bu iş yapılmaktadır. Hurdacılık denince genellikle akla ilk gelen metal ve kağıttır fakat birçok ürünle hurdacılık yapılabilmekle birlikte bu işten güzel paralar kazanmak mümkündür. Geri dönüşüm halkasına entegre olabilen bütün ürünlerin hurdacılığı yapılabilir.

Hurdacılık denince akla küçük bir sektörmüş gibi gözükse de oldukça geniş bir sektördür. Küçük iş alanlarında çalışma imkânınız olmasıyla birlikte çok daha büyük iş alanlarında da çalışabilmektesinizdir. Genellikle büyük hurdacılığa örnek olarak otomobil ya da diğer araçların hurdacılığı gösterilebilir. Bunun yanı sıra küçük iş olarak kâğıt hurdacılığı örnek verilebilir.

Hurdacılık geniş bir sektör olmasıyla birlikte geniş çalışma sahalarına sahiptir ve çalışanlarının ihtiyaçlarını yeterince karşılayan bir sektördür. Fakat çalışma şartları oldukça zor ve ağırdır. Küçük hurdacılar için çalışma zorlukları arasında yürümek ve aramak gösterilebilir.

Hurda Soğutucu Motorları

Soğutucu motoru nedir sorusuna cevap olarak öncelikle soğutucu motorları sizlere açıklamak isteriz. Buzdolabı ve klimalarda bulunan motor, pompa grubuna girmektedir. Buzdolabı ve klimalarda bulunan soğutucu gazın dışarıya kaçması engellemek amacıyla dış ortamdan tamamen yalıtışmış kapalı makinelerdir. Bu soğutucu motorlar sistemin önemli bir kısmını oluşturmakla birlikte çalışma prensipleri ne olursa olsun buharlaştırıcıdan çıkan gazı yoğuşma basıncına kadar sıkıştırma işlemini yerine getirmektedir. Başka kompresör çeşitleri bu işlemi yerine getirebilmektedir. Zamanla birlikte tamir edilemeyecek duruma gelen ve istenilen hizmeti doğru şekilde sağlayamayan hurda soğutucu motorları siz değerli müşterilerimizden Çekmeköy Hurdacı firması olarak en iyi güncel piyasa fiyatından almaktayız.

Hurda Bakır

Bakır madeni birçok farklı alanda tercih edildiğinden dolayı farklı çeşitlerde üretilmekte ve kullanılmaktadır. Çoğu sektörlerin en başında gelenlerden biri ise, mutfak eşyalarıdır. Geçmişte oldukça fazla olarak kullanılan bakır çaydanlıklar, cezveler ve diğer bakır özellikteki mutfak araçlarında kullanılmakla birlikte süsleme alanında da fazlaca kullanılmaktadır. Ayrıca tesisat işlerinde elektrik kablolarının içerisinde bulunan bakır, kullanım sektörleri açısından en çok bu sektörde tercih edilmektedir. Hurda bakır alımı konusunda birçok alım hizmeti sunmakta ve bu hizmetimizde en çok yoğun olan sektörler inşaat sektörleridir ve en çok alımlarımızı bu sektörden yapmaktayız. Kablolar içerisinde soyma bakır, kalaylanmış bakır ve saf bakır şeklinde birden çok türü bulunan bakır madeninin kullanım sektörleri de bu sebepten dolayı genişlemektedir. Elinizde ki hurda bakırlardan bir kazanç elde etmek istiyorsanız Çekmeköy Hurdacı firması olarak size yardımcı olmak bizim görevimizdir. En iyi güncel piyasa fiyatından hurda bakırlarınızı siz müşterilimizden almaktayız.

Hurda Alüminyum

Alüminyum son zamanlarda çoğu sektörde tercih edilmektedir. Alüminyum geçmişten günümüze kadar birçok sektörde kullanılmıştır. Genellikle mutfak eşyalarında ve sanayide oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu sektörlerde tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri kapladığı hacimle ağırlığın beklenenden çok daha az olmasıdır. Alüminyumun birçok sektörde kullanılması alüminyumun değerli olmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Alüminyum günümüzde birçok farklı sektörde kullanılmaktadır. Kullanılmaz duruma gelen alüminyumlara hurda alüminyum denmektedir. Fabrikalarda ya da depolarda bulunan hurdalardan maddi gelir elde etmek isteyen firmalar bizimle iletişime geçmesi halinde ellerindeki alüminyum hurdalarına Çekmeköy Hurdacı firması olarak en iyi güncel piyasa fiyatı üzerinden ücretlendirme yapmaktayız.

Hurda Akü

Aküler elektrik enerjisini kimyasal enerjiye dönüştürerek depolayan ve gerektiği zaman kullanmaya olanak sağlayan cihazlardır. Görevleri arasında aracın hareket etmesi için marş motorunu çalıştıracak akımı sağlıyor ayrıca araç radyosu, araç lambaları ve kalorifer gibi elektrik ile çalışan gereçlerin çalışmasını sağlar.

Son yıllarda çevre kirliliğinin önüne geçmek adına geri dönüşümlü ürünler toplanmaktadır. Geri dönüşümü gerçekleştirebilmek için geri dönüşüm tesisleri kurulmuştur. Bu şekilde küresel ısınmanın önüne bir nebze geçilmiş oluyor hem de doğa zararlı materyaller toplanmış oluyor.

Aküler zamana ve kullanıma bağlı olarak akünün uygun çalışma hizmetini yerine getirememesidir. Eğer tekrar kullanılamaz hale gelmesiyle birlikte hurda akü olarak tanımlanır. Araçlarınızın çalışmasında büyük bir rol oynayan akülerinizin temizliğine ve bakımına dikkat etmelisiniz. Akünün kutup başları sıkı ve temiz olmasına dikkat edilmelidir bu şekilde ömrünü uzatabilirsiniz.

Geri dönüşümün bir parçası olan aküler öncelikle birkaç işlemden geçmelidir. Bu işlemlerden sonra geri dönüşüm için hazır hale gelir ve geri dönüşüme gönderilirler. Çekmeköy Hurdacı firması olarak hurda akülerinizi geri dönüşüme göndermeden önce birkaç işlem uyguladıktan sonra geri dönüşüm tesisine göndermekteyiz. Sizden en iyi güncel piyasa fiyatından alarak hurda akülerinizi almaktayız.