Büyükçekmece Hurdacı

Gelişmiş ülkelerde en çok tercih edilerek kullanılan ve sanayinin genişlemesi nedeniyle hurdacılık hizmetleri gün geçtikçe daha çok ihtiyaç duyulmakla birlikte gelişmektedir. Hurdacılık bazı kişiler tarafından küçük görülen bir meslek görülse de aslında oldukça önemli ve maddi geliri yüksek olan bir meslektir. Ülkemizde profesyonel olarak yapılmasa da yine de amatör olarak bu iş devam ettirilmektedir. Hurdacılık denilince akla ilk gelen genellikle metaller olsa da birçok ürünle hurdacılık yapmak ve buradan maddi gelir kazanmak olanaklıdır.

Hurdacılık denince akla ilk gelen küçük çaplı bir iş gibi gözükse de aslında oldukça geniş bir sektördür. Küçük alanlarda iş yapabileceğiniz gibi çok büyük alanlarda da iş yapmanız olanaklıdır. Örnek vermek gerekirse otomobil ve diğer araçların hurdacılığı büyük olarak nitelendirebileceğimiz hurdacılık alanlarından birisidir. Bunun yanı sıra sektör olarak büyük olsa da küçük çaplı iş olarak kâğıt hurdacılığı örnek gösterilebilir.

Hurdacı sunduğu hizmetlerle, birden çok alandan maden tahsil ederek karşın, en güncel piyasa fiyatlarıyla alım gerçekleştirmesi gerekir ve bu alım sonrasında en fiyata geri alım sağlanmış ve bu sayede geri dönüşüm piyasası canlanmış olur. Büyükçekmece Hurdacı firması olarak sunduğumuz hizmetlerin hepsinde müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız ve müşterilerimizden gelecek bütün tekliflere açık bulunmaktayız.

Hurda Akü

Günümüzde önemli bir yere sahip olan geri dönüşüm ve geri dönüşüme dahil olabilen ürünler doğaya, çevreye zarar vermemesi adına toplanmaktadır. Ayrıca bu geri dönüşüm gerçekleştirilebilmesi adına geri dönüşüm tesisleri kurulmuştur. Toplanan geri dönüşüme dahil olabilecek materyaller doğada bırakılmamakta ve küresel ısınmaya neden olmasının önüne önemli ölçüde geçilmiş olmaktadır.

Geri dönüşümü sağlanabilecek materyallerden birisi ise akülerdir aynı şekilde belli bir işlemlerden geçtikten sonra kullanılabilir hale gelirler ya da geri dönüşüme gönderilirler. Hurda akü nedir diye sorulacak olursa belli bir ömrü olan akülerin kullanıma bağlı olarak birtakım işlemlere rağmen tekrar hizmetine uygun şekilde çalışmamasıyla birlikte tamamen kullanılamayacak hale gelmesidir.

Akü hurda işlemine girmeden önce mutlaka bir başka bir işleme girerek poliprolen kutu ve kurşun parçaları geri kazanılır. Hurda akü nedir sorusuna ise cevap olarak geri dönüşümden kazanılan bu akünün ömrünü tamamen doldurmasıyla oluşmaktadır. Taşıtların çalışmasında oldukça büyük bir göreve sahip olan akülerin bakımı ve temizliği son derece önemlidir. Akünüzün ömrünü uzatmak istiyorsanız eğer kutup başlarını sıkı tutmalısınız ve temiz olmasına dikkat etmelisiniz.

Aküler belli bir ömrü olmakla birlikte mevcut kullanımlarından sonra ömürleri biter kullanılmaz hale gelir ve kullanılmayacak duruma gelen bu atılması gereken akülerin hurda akü olarak geri dönüşüme gönderilirler.

Atık aküler çevreye ve insan sağlığına oldukça zararlı olduğundan dolayı son derece tehlikeli atıklardır. Ülkemizde bu konuda vatandaşlarımızı bilinçlendirmek için geri dönüşüme ulaşabilmeleri adına Büyükçekmece Hurdacı firması olarak birtakım çalışmalar yapmaktayız.

Elektronik Hurda

Üretim amacına doğru olarak hizmet edemeyecek ürünlere hurda denmektedir. Fakat hurdaların ekonomik değerleri olan ürünlerdir. Bu maddi değerin elde edilebilmesi için doğru dönüşüm zincirine dahil edilmesi gerekmektedir. İlk olarak elektronik hurda sahibinin en iyi güncel piyasa fiyatından hurda alıcısıyla hurdasını buluşturması, ikinci olarak elektronik hurda alıcısının aldığı hurdaların doğru bir şekilde geri dönüşüm zincirine dahil etmesinden oluşmaktadır. Biz Büyükçekmece Hurdacı firması olarak sizden hurdalarını en iyi ve en güncel fiyattan almaktayız. Bizler de sizlere internet sitemizin pek çok bölümünde belirttiğimiz gibi hurda satışında en iyi fiyat tekliflerinde bulunduğumuzu belirtmekteyiz. Bu iyi ve güncel fiyat teklif standartı elbette elektronik hurdalarını da kapsamaktadır. Bütün elektronik hurdaları sizlerden almaktayız. Bu kapsamda elektronik hurda kategorisi oldukça geniştir. Ütüden tutun ana karta kadar elektronik hurda satışı gerçekleştirebilirsiniz.

Elektronik hurdaların büyük bir çoğunluğu elektronik atıklardan oluşmaktadır. Elektronik hurda denildiği zaman ortaya çıkmış malzemeler genellikle yeniden kullanıma pek uygun olmayan ürünlerdir. Elektronik hurdalar doğrudan geri dönüşüm zincirine dahil olurlar. Elektronik hurdalara örnek vermek gerekirse çalışmayan bir bilgisayarın kasasını örnek olarak gösterebilir. Normal şartlarda bilgisayarların rami ya da hardiski çalışmıyorsa bu parçalar uygun parçalarla değiştirilerek bilgisayar tekrardan kullanılabilir hale getirilebilir. İşte bu işlem yeniden kullanımdır. Fakat bilgisayarın hiçbir parçası çalışmıyorsa bu bilgisayar hurda bilgisayar denilmektedir. Hurda bilgisayar içerisinde bulunan parçalar elektronik hurda olarak kabul edilirler. Hurda bilgisayarlar içinde yer alan parçalar direkt elektronik hurda kategorisi içerisinde yer alır. Bu parçalar birtakım yöntemlerle ilgili tesislerden ham maddeleri elde edilerek sanayinin farklı alanlarında kullanılmak için piyasaya sürülürler. Bilgisayarlar içerisinde işlemi, ekran kartı, ana kart bulundurduğu gibi plastik parçalar da bulundurur. Bütün bu parçalar gerekli geri dönüşüm süreçleri sayesinde değerlendirilir.

Hurda Bakır

Metaller arasında işlem gördüğü alan, önemi bakımından en çok değere sahip olan materyal bakır olarak bilinmektedir. Kırkambar bakır olarak bilinen bazı bakır özelliklerini kaybetmiş, deforme olmuş veya başka bir maddeyle karıştırılmış bakır çeşitlerine verilen genel bir isimdir. Bakır kazanlar, leğenler gibi ev eşyaları, zamanla birlikte su-nem etkisiyle doğal rengini yitirerek siyahlaşmış, matlaşmış bakır çeşitlerine kırkambar bakır denilmektedir. Hurda bakır çeşitleri arasında en değerli olarak kabul edilen soyma bakır olarak bilinen kablonun plastik kısmı ayrışmış ve parlaklığını kormuş hurda çeşididir. Bu sebeple kırkambar bakıra göre daha değerlidir. Biz Büyükçekmece Hurdacı firması olarak en güncel piyasa fiyatından hurda bakırlarınızı siz değerli müşterilerimizden almaktayız.