Beylikdüzü Hurdacı

Beylikdüzü Hurdacı

Hurdacılık için bilgi vermek gerekirse önce biraz tanımından söz geçirelim. Hurdacılık genellikle eski metal ve plastik gibi materyallerin geri dönüşümden sonra tekrar kullanılabilir duruma getirilmesi olayının öncesinde yapılan büyün olayların tümüne verilen isimdir. Hurdacılık sektörü oldukça geniş bir sektördür. Oldukça büyük iş alanlarında çalışabileceğiniz gibi küçük iş alanlarında da çalışabilmektesiniz. Genellikle hurdaların toplandığı yerler çöpler ya da ilgili yerlerdir. Genellikle hurdacılık denilince akla ilk gelenler arasında metal ya da kâğıt toplamak gelse de geri dönüşümü yapılabilen çoğu ürünün hurdacılığı yapılabilmektedir. Temizleme ve ayrım işlemlerinin ardından geri dönüşüme hazırlanmak amacıyla işleme sürecine geçilir.

Sanayinin gittikçe gelişmesiyle birlikte ülke ekonomisi adına geri dönüşüm fazlasıyla ihtiyaç duyulan bir sektör haline gelmektedir. Birçok metal ve metal türevleri hurda olduklarında hurdacılık şirketleri aracılığıyla birtakım işlemlerden geçtikten sonra geri dönüşüme gönderilmektedir. Hurdacılık birtakım kişiler tarafından aşağı kesim işi gibi görülse de aslında oldukça önemi yüksek ve kazanç bakımından iyi olan bir meslektir. Bulunduğumuz ülkede profesyonel olarak değil fakat amatör olarak yapılmaktadır.

Hurdacılık sektörü iş alanı oldukça geniş bir sektördür. Çok büyük iş alanlarında iş yapabileceğiniz gibi, küçük iş alanlarında çalışmanız mümkündür. Fakat çalışma şartları oldukça zor ve ağırdır. Küçük hurdacılar için çalışma zorlukları arasında yürümek ve aramak gösterilebilir.

Hurdacılık çoğu insanın aklına ilk başta amacına düzgün çalışmaya ürünleri toplayan ve bu ürünlerin ticaretini gerçekleştiren kişiler gelmektedir. Sanıldığının aksine hurdacılık son zamanlarda en üst sıralarda bulunan meslekler arasında yerini almıştır.

Hurda Alüminyum

Alüminyum son zamanlarda çoğu sektörde tercih edilmektedir. Alüminyum geçmişten günümüze kadar birçok sektörde kullanılmıştır. Genellikle mutfak eşyalarında ve sanayide oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu sektörlerde tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri kapladığı hacimle ağırlığın beklenenden çok daha az olmasıdır. Alüminyumun birçok sektörde kullanılması alüminyumun değerli olmasında önemli bir rol oynamaktadır. Alüminyum hurda alımı gerçekleştirerek, sizlerin bu yöndeki taleplerinizi karşılamakta ve alüminyum madenini geri dönüşüm amacıyla göndermekteyiz. Bu şekilde hurda alüminyumlar piyasaya tekrar kullanılabilir şekilde kazandırılmış olunuyor. Hurda alımı yaptığımız materyaller arasında en çok tercih edilen alüminyumu siz değerli müşterilerimizden Beylikdüzü Hurdacı firması olarak en iyi güncel piyasa fiyatından almaktayız.

Hurda Akü

Aküler elektrik enerjisini kimyasal enerjiye dönüştürerek depolayabilen ve ihtiyaç olduğu zaman kullanmanızı sağlayan cihazlardır. Görevleri arasında aracın hareket etmesi için marş motorunu çalıştıracak akımı sağlıyor ayrıca araç radyosu, araç lambaları gibi elektrik ile çalışan araçların çalışmasını sağlar.

Aküler zamanla birlikte ayrıca kullanıma bağlı olarak da akünün uygun çalışma hizmetini yerine getirememesidir. Eğer tekrar kullanılamaz hale gelmesiyle hurda olarak adlandırılır. Araçlarınızın çalışmasında büyük bir rol oynayan akülerinizin temizliğine ve bakımına dikkat etmelisiniz. Akünün kutup başları sıkı ve temiz olmasına dikkat edilmelidir bu şekilde ömrünü uzatabilirsiniz.

Akünün hurda işlemi görmeden önce kesinlikle birtakım işlemlerden geçmesi gerekmektedir. Hemen hurdaya atılmaması için poliprolen kutu ve kurşun materyalleri geri kazanılır. Beylikdüzü Hurdacı firması olarak kullanılmaz hale gelen hurda aküleri güncel fiyattan alarak geri dönüşümünü sağlıyoruz ve doğaya katkıda bulunmaktayız.

Hurda Bakır

Metallar arasında etkisi, önemi, kullanım alanı açısından en çok değere sahip olan maden, bakır olarak bilinmektedir ve bakırın alımına göre farklı türleri bulunmaktadır. Bu şekilde kullanım alanları genişlemektedir. Bakır madeni etkin bir madde olmasıyla birlikte kullanıldığı alanlarının fazlalığından dolayı bakıra olan ihtiyaçta bu doğrultuda fazladır. Tuzla hurdacı şirketi olarak hurda bakır alımı konusunda hizmet vererek, sizlerin bu yöndeki taleplerinizi ve hurda bakırlarınızı en güncel fiyatlardan siz müşterilerimizden almakta ve geri dönüşümü sağlamak adına özenle gayret göstermekteyiz.

Hurda bakırlara genel olarak verilen isim kırkambar bakırdır. Peki kırkambar bakır ne gibi bakır türlerine denmektedir?

-Su ve nem gibi faktörlerin etkisiyle zamanla parlaklığını kaybetmiş

-Deforme olmuş

-Başka maddeyle karıştırılmış

-Bazı bakır özelliklerini kaybetmiş

Bu çeşit bakırlara kırkambar bakır denmektedir. Hurda bakırlar arasında en değerli olanı soyma bakırdır. Çünkü soyma bakırlar kabloların içerisinde bulunan parlaklığını kaybetmemiş bakırlardır. Beylikdüzü Hurdacı firması olarak siz değerli müşterilerimizden hurda bakırlarınızı en uygun piyasa fiyatından almaktayız.

Elektronik Hurda

Uygun amaca doğru hizmet edemeyecek olan ürünlere hurda denmektedir. Fakat hurdalar çöp değildir maddi değerleri bulunmaktadır. Bu maddi değerin kazanca çevirmek için doğru dönüşüm yoluna dahil edilmesi gerekmektedir. Bu yola dahil edilmeden önce dikkat edilmesi gereken iki adım bulunmaktadır. Birinci elektronik hurda sahibinin en iyi güncel piyasa fiyatından hurda alıcısıyla hurdasını buluşturması, ikinci olarak elektronik hurda alıcısının aldığı hurdaların doğru bir şekilde geri dönüşüm zincirine dahil etmesinden oluşmaktadır. Elektronik hurda denildiği zaman ortaya çıkmış malzemeler genellikle yeniden kullanıma pek uygun olmayan ürünlerdir. Elektronik hurdalar doğrudan geri dönüşüm zincirine dahil olurlar. Elektronik hurdalara örnek vermek gerekirse çalışmayan bir bilgisayarın kasasını örnek olarak gösterebilir. Normal şartlarda bilgisayarların bir parçası çalışmıyorsa bu parçalar uygun parçalarla değiştirilerek bilgisayar tekrardan çalışır hale getirilebilir. İşte bu işlem yeniden kullanımdır. Eğer bilgisayarın hiçbir parçası işlevini yerine getirmiyorsa bu bilgisayar hurda bilgisayar denilmektedir. Hurda bilgisayar içerisinde bulunan parçalar elektronik hurda olarak kabul edilirler. Hurda bilgisayarlar içinde yer alan parçalar direkt elektronik hurda kategorisi içerisinde yer alır. Bu parçalar birtakım yöntemlerle ilgili tesislerden ham maddeleri elde edilerek sanayinin farklı alanlarında kullanılmak için piyasaya sürülürler. Bilgisayarlar içerisinde işlemi, ekran kartı, ana kart bulundurduğu gibi plastik parçalar da bulundurur. Bütün bu parçalar gerekli geri dönüşüm süreçleri sayesinde değerlendirilir.